Wycieczka w góry, bez nart?

Słysząc o wycieczkach w góry, zwłaszcza w środku zimy nie sposób nie połączyć tej formy wypoczynku z aktywnych ruchem na świeżym powietrzu. Najpopularniejszą formą spędzania czasu jest wówczas jazda na nartach i to bez tej formy aktywności fizycznej większość osób nie wyobraża sobie udanych ferii zimowych.

Czy jednak narty to jedyny sprzęt turystyczny, który musimy ze sobą zabrać? Wbrew pozorom znaczna liczba osób rezygnuje z jazdy na nartach. Dla niektórych to zbyt niebezpieczne zajęcie, a z kolei jeszcze inne osoby uważają, że jazda na nartach nie dostarcza im dużej ilości adrenaliny.

Z tego powodu turyści zabierają ze sobą łyżwy, sanki czy deski snowboardowe. Tego rodzaju sprzęt turystyczny można wypożyczyć na miejscu.

Rozwiązanie to jest szczególnie polecane osobom, które rzadko uprawiają sporty zimowe, a ponadto podróżują publicznymi środkami transportu. W takim przypadku warto ograniczyć ilość bagażu do niezbędnego minimum.

Sprzęt turystyczny w wypożyczalni jest często ubezpieczony i nawet jeśli go niechcący uszkodzimy to nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.