Wszystkie plusy Świnoujścia

Jedną z miejscowości najchętniej wybieranych przez Polaków jest Świnoujście. Jeśli przyjrzeć się bliżej zaletom popularnego kurortu, jego sława nie może dziwić.

Wystarczy wspomnieć o tym, że Świnoujście to miejscowość najczęściej odznaczana Błękitną Flagą. Co to oznacza? Błękitna Flaga to prestiżowe wyróżnienie przyznawane na jeden sezon miejscowościom, które pozytywnie odznaczają się na tle pozostałych kurortów.

Błękitna Flaga jest dowodem na to, że dane kąpielisko spełnia wymogi bezpieczeństwa, ochrony środowiska a także, iż prowadzone są odpowiednie działania informacyjne. Dzięki temu każdy turysta może mieć pewność, że w Świnoujściu woda i plaża będą czyste.

Kąpielisko nie będzie nawet w niewielkim stopniu zanieczyszczona ściekami, a niewielka będzie również ilość innych zanieczyszczeń – dzięki licznym koszom i pojemnikom na śmieci. W pobliżu miejsca wypoczynku nie zabraknie również toalety, wody pitnej i środków pierwszej pomocy.

Na „błękitnych” plażach obowiązują również pewne zakazy. Na świnoujskie piaski nie wjedziemy autem, nie rozbijemy tam namiotu i nie wejdziemy z psem.