Sklep internetowy „made in China”

Chiny współcześnie stanowią międzynarodową potęgę. Dzieje się tak nie tylko ze względu na to, jak wielu ludzi mieszka na terytorium tego azjatyckiego państwa.

Chiny mogą poszczycić się ogromnym zaawansowaniem wykorzystywanych technologii oraz tym, że produkowane przez nie towary docierają niemal do wszystkich zakątków świata. Okazuje się, że w powszechnym użyciu są nie tylko produkty „made in China”, ale popularnością cieszy się także chiński sklep internetowy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że popularny portal alibaba.com został założony przez Chińczyka.

Co więcej, był to całkiem przeciętnie sytuowany mężczyzna, pracujący zawodowo jako nauczyciel. Zaczął swoją działalność od stworzenia internetowej hurtowni.

Dość szybko jednak znacznie się rozwinęła, wiążąc relacje milionów sprzedawców z milionami nabywców na całym świecie. Firma z pewnością zyskiwała również na tym, że w czasach, gdy powstawała, w Chinach praktycznie nie funkcjonowały konkurencyjne dla niej przedsiębiorstwa.

Asortyment sprzedawany za pośrednictwem sklepu Alibaba cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W pewien sposób pogłębia też powszechne przekonania, w myśl których wszystkie kraje zalewa tak zwana „chińszczyzna”.

Jednocześnie jednak walczy o poprawienie ich wizerunku, pokazując, że chińskie produkty również mogą być dobrej jakości.