Rodzaje gontów dachowych

Gonty dachowe od dawna cieszą się dużą popularnością. Jest to związane z ich praktycznością, jak również dużymi walorami estetycznymi. Gonty dachowe można użytkować przez wiele lat.

Trzeba jednak odpowiednio dobrać rodzaj gontów. Gonty bitumiczne przez fachowców nazywane jest także dachówką bitumiczną. Ten typ posiada ozdobne nacięcia oraz przeróżne wzory.

Gonty bitumiczne przeważnie stosowane są do takich domów, które posiadają lżejszą konstrukcję. Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dachów, które posiadają duży kąt nachylenia. Dodatkowo gonty bitumiczne nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji.

Równie popularne są gonty drewniane. Do ich produkcji najczęściej używa się drewna sosnowego, świerkowego czy jodłowego. Nadają się do dachów o określonym kącie.

Jeszcze do niedawna gonty drewniane kojarzyły się z zabytkowymi budynkami lub obszarami wiejskimi. Obecnie ten typ pokrycia dachowego można spotkać także w dużych miastach. Fakt ten najlepiej świadczy o dużej uniwersalności gontów drewnianych.