Pierwsze wakacje niemowlaka

Jako młodzi rodzice po raz pierwszy wyruszacie całą rodziną na wakacje, zatem wiadomo, że macie pełno wątpliwości i obaw jak je zorganizować. Zacznijmy od terminu, wybierając się z malutkim dzieckiem najlepiej zaplanować wakacje poza gorącym sezonem. Czyli na początku czerwcu lub pod koniec sierpnia i na przełomie września.

Nie będzie, wtedy aż takich tłumów. Ze względu na dziecko warto wybierać spokojne miejsca nieoblegane przez turystów. Sama podróż nie powinna być zbyt długa, aby dodatkowo nie męczyć dziecka, które i tak będzie zmęczone upałem i zmianą klimatu.

W podróż warto wyruszyć z rana, gdy na dworze nie będzie zbyt gorąco. W czasie jazdy samochodem nie należy przesadzać z klimatyzacją, aby nie przeziębić dziecka. Wybierając ośrodek trzeba sprawdzić wszelkie udogodnienia dla dzieci i rodziców.

Najlepiej, gdy w pokoju są łazienki, a do dyspozycji gości jest pralka i suszarka, aby mieć możliwość wyprania zabrudzonych rzeczy. Najlepsze będą pokoje umiejscowione na parterze i w spokojnej okolicy, aby niemowlę nie budziło się od głośnych dźwięków z sąsiedztwa.