Największe sklepy internetowe

Jeszcze kilkanaście lat temu internet stanowił wyjątkowe dobro, z którego większość z nas korzystała w bardzo ograniczony sposób. Współcześnie sytuacja znacznie się zmieniła – większość ludzi wprost nie wyobraża sobie życia bez stałego dostępu do sieci. Wpływ tych zmian można zauważyć również w zakresie działania sklepów internetowych – do niedawna niezbyt popularne, dziś stają się prawdziwą potęgą.

Wielkość sklepu internetowego w dużym zakresie mierzona jest przez ocenę jego zasięgu. Teoretycznie sklep funkcjonujący w sieci powinien mieć zasięg ogólnoświatowy. Wiele spółek jednak wprowadza ograniczenia w zakresie miejsc, do których możliwa jest wysyłka.

Zwykle pole działania sklepu rozszerza się wraz z jego ogólnym rozwojem. Innym sposobem mierzenia wielkości sklepu jest jego asortyment. W przypadku sklepów wielobranżowych, mogą wyróżniać się szeroką gamą produktów z różnych dziedzin.

Zdarza się jednak, że duży sklep internetowy oprogramowanie specjalizuje się tylko w jednej branży, jednak nadal może poszczycić się dużym wyborem produktów. Nie sposób jednak porównywać tych dwóch rodzajów sklepów między sobą – sklep wielobranżowy zawsze będzie cieszył się większą popularnością, ze względu na szersze grono odbiorców.