Najlepsze kurorty nad Morzem Śródziemnym

Dostęp do Morza Śródziemnego posiada bardzo wiele państw: Hiszpania, Francja, Włochy, Chorwacja, Turcja, Izrael, Egipt i wiele innych. Każde z tych państw traktuje ten akwen za bardzo ważny element gospodarczy, ale i turystyczny.

Morze Śródziemne znane jest więc z niezliczonej ilości nadmorskich kurortów i miasteczek, będących atrakcjami turystycznymi dla ludzi z całego świata. Każde państwo nad tym morzem ma swoje „perełki”, które przyciągają co roku rzesze turystów.

We Włoszech są to na przykład: Taormina (przepiękne miasteczko, położone na zboczu Monte Tauro, łagodnie opadającym na morskie wybrzeże) czy Portofino (uważane za „złote dziecko” Włoskiej Riwiery). W przypadku Grecji są to takie miejscowości jak: Oia (położone na północnym cyplu wyspy Santorini) czy Naksos (jedna z najładniejszych wysp Archipelagu Cykladów).

Dużym uznaniem cieszy się również stolicy Malty, Valletta (oceniana jest jako ogromne muzeum na otwartym powietrzu). Pięknymi kurortami może pochwalić się również Francja: Collioure (malownicza miejscowość we francuskiej Katalonii z małym śródziemnomorskim portem rybackim), czy Menton (będąca częścią Francuskiej Riwiery).

To oczywiście jedynie kilka przykładów, gdyż kurortów nad Morzem Śródziemnym jest niezliczona ilość.