Koszt korzystania z sieci

Internet niegdyś dostępny nie dla wszystkich, nie w każdym miejscu, drogi dzisiaj? Dzisiaj dostęp do Internetu mają praktycznie wszyscy łącznie z firmami, urzędami a nawet kawiarniami, które opatrzone specjalnym znaczkiem informują, że ich goście mogą korzystać z bezprzewodowego połączenia z Internetem.

Kiedyś połączenia były drogie, najczęściej poprzez linię telefoniczną, która w chwili połączenia z Internetem uniemożliwiała kontakt telefoniczny.

Dzisiaj natomiast Internet to usługa dostępna dla każdego, nie są to wielkie koszty w zależności od jego prędkości transmisji danych.

Operatorzy telekomunikacyjni prześcigają się w ofertach coraz atrakcyjniejszych i tańszych z możliwością dodatkowych danych w postaci Internetu mobilnego a wszystko po to byśmy mogli z niego korzystać gdziekolwiek jesteśmy w domu czy w podróży.

Podobnie sprawa ma się z usługami telefonów komórkowych tutaj również każdy oferuje połączenia z Internetem, które teoretycznie są za darmo praktycznie wliczone są już w koszt abonamentu a koszt to upraszczając kwota od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.