Jak oszczędzać baterię w smartfonie?

Smartfon często jest wykorzystywany do takich czynności, jak np. oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Z tego powodu bateria dość szybko ulega rozładowaniu.

Niekiedy zdarza się to w najmniej spodziewanym momencie. Obecnie istnieje kilka sposobów, które sprawiają, że można w większym stopniu wpłynąć na żywotność baterii. Podstawą oszczędzania baterii jest zmniejszenie podświetlenia smartfona.

Zmiana tego parametru jest możliwa we wszystkich systemach operacyjnych, jednak odbywa się to na różne sposoby. W ten sposób można ograniczyć częste ładowanie baterii. Podobną korzyść osiągniemy w momencie, gdy wyłączymy opcję WiFi.

Warto mieć ją włączoną tylko wtedy, gdy jest ona potrzebna. W innym przypadku może się ona niepotrzebnie przyczyniać do szybszego rozładowania się baterii. Podobna zależność występuje w przypadku Bluetooth.

W chwili uruchomienia tej funkcji zwiększa się pobór energii. Można zwrócić również uwagę na usługę lokalizacji. Jeżeli jest ona włączona, smartfon trzeba częściej ładować.