Jak daleko do morza?

Bałtyk to doskonały pomysł na wczasy, o ile tylko uda nam się wynająć apartament lub pokój w pensjonacie w atrakcyjnej okolicy. Czego powinniśmy szukać, by urlop był udany? Z pewnością wielu atrakcji takich, jak latarnie, przystanie rybackie, salony SPA oraz pomniki przyrody.

W tym wszystkim nie możemy jednak zapomnieć o głównym punkcie wyjazdu, czyli samym morzu. Dobrze by wynajęte na kilka dni lokum znajdowało się jak najbliżej Bałtyku.

Czasem jednak nie jest to takie proste. Osoby, które nie maja turystycznego doświadczenia warto uświadomić, że sam pobyt w nadmorskiej miejscowości nie oznacza jeszcze, że w ciągu kilku chwil dotrzemy nad Bałtyk.

Czasem zdarza się że do morza jest kilka kilometrów, a dojazd nie jest zbyt wygodny. Dlatego warto dokładnie sprawdzić w ogłoszeniu lub zapytać wynajmującego, jak szybko można dostać się na plażę.

Warto również uważać na marketingowe pułapki w ogłoszeniach pensjonatów i apartamentów. Możemy trafić na informacje o tym, że może znajduje się w odległości kilkuset metrów od wynajmowanej kwatery.

Jednak co z tego, jeśli w drodze na plaże musimy obejść klif i nadłożyć dwa lub trzy kilometry drogi? Korzystniej, gdy mowa jest o czasie dojścia do morza.