Intymność w sieci

Portale społecznościowe odarły ludzi z ich intymności. Mając konto na znanym portalu, możesz mieć pewność, że koleżanka, której nie widziałaś dekadę wie o tobie wszystko.

Zna twojego chłopaka,narzeczonego czy męża, wie gdzie byliście na wakacjach, jakie restauracje lubicie, w jakich sklepach robisz zakupy i jak twoje dziecko radzi sobie w przedszkolu. Wścibska i lubiąca plotkować koleżanka jej o tym opowiedziała? Otóż nie, przecież to wcale nie są plotki, dawna koleżanka ma informacje z pierwszej ręki.

To informacje, które sama publikujesz. Świadomie wstawiasz zdjęcia na Facebooku, piszesz posty, jednak nieświadomie „sprzedajesz” tyle informacji o sobie w Internecie obcym ci ludziom.

Po co? Dlaczego opowiadasz w Internecie o tak intymnych sprawach? Dlaczego nie chcesz zachować swojej prywatności dla siebie i swoich bliskich? Dlaczego rano, zaraz po przebudzeniu informujesz cały świat o tym, ze wstałaś, co zjadłaś na śniadanie i co dziś będziesz robiła? Opowiedz o tym lepiej bliskiej ci osobie twarzą w twarz, nie w Internecie.