Gorąca Hiszpania

Południowy Zachód Europy również jest świetnym miejscem na to, by cieszyć się letnimi klimatami. Wszystko za sprawą Półwyspu Iberyjskiego, na którym leżą dwa przepiękne kraje – Hiszpania oraz Portugalia.

Oba są cenione przez turystów, ale Hiszpania ma w tej materii szczególną pozycję. Odwiedzenie tak wspaniałych miast jak Barcelona, Valencia czy Madryt to wręcz obowiązek urlopowicza, który zamierza zabawić tam na dłuższy okres.

Walory wypoczynkowe hiszpańskich wysp także są owiane legendą. To idealne miejsca, by zyskać piękną opaleniznę, odpocząć i spróbować wybornych propozycji hiszpańskiej kuchni.

www.kaukaz.edu.pl

Sztandarową propozycją są w tym zakresie Wyspy Kanaryjskie, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy gości. Do symboli wyspiarskich zalet kraju należą też Majorka czy Ibiza.

Ta druga słynie z imprez tanecznych organizowanych latem, na które zjeżdżają fani elektronicznych brzmień z całego globu. Na Ibizie przez lata mieszkał też wybitny brytyjski muzyk i jeden z pionierów muzyki elektronicznej – Mike Oldfield.