Być w grupie

Gdybyśmy mieli wskazać jakieś cechy internetu, które czynią go wyjątkowym i przy tym najlepiej oddają jego istotę – co by to było? Z całą pewnością na uwagę zasługuje społeczny aspekt sieci, która jest przecież w swoim założeniu kanałem łączności. Jeśli człowiek utrzymuje z kimś kontakt, to pojawia się wątek grupy – i na to właśnie chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Ludzie bardzo chętnie sięgają do internetu nie tylko dlatego, że są w nim liczne treści. Korzystamy z różnych stron, udzielamy się na forach dyskusyjnych, prowadzimy dysputy z wirtualnymi znajomymi, ponieważ chcemy być w grupie.

Szukamy poczucia wspólnoty i jest to naturalne, ale znalezienie jej w świecie realnym bywa szalenie trudne, szczególnie w obecnych czasach. Internet natomiast eliminuje problem barier geograficznych, albowiem jest dostępny stale i umożliwia nawiązywanie relacji z każdym, kto dysponuje aktywnym łączem.

Miejsce zamieszkania nie ma tutaj znaczenia. Społeczny wątek rozwiniemy jeszcze przy okazji tematu portali społecznościowych, które są w tej chwili jednym z najważniejszych segmentów sieci.