Bezpieczeństwo dziecka nad wodą

Decydują się na wakacje z dzieckiem nad wodą nieważne czy będzie to morze, jezioro czy basen trzeba mieć na uwadze, że będziemy musieli zachować szczególną czujność i pilnować go w czasie kąpieli. Pozostawienia dziecka bez nadzoru może się, bowiem skończyć tragicznie.

Wybierając miejsca do kąpieli powinniśmy wybierać akweny strzeżone przez ratowników, którzy w razie wypadku błyskawicznie zareagują. Dziecko nie powinno pływać w miejscach zbyt głębokich i oddalonych od brzegu.

Zakład Usługowo-Handlowy DEKARBUD oferuje wynajem dźwigów, podnośników koszowych oraz usługi remontowe i dekarskie

Przeważnie na kąpieliskach znajdują się specjalnie wytyczone obszary do kąpieli dla najmłodszych. Dzieciom do zabaw w wodzie można dać dmuchane koła ratunkowe i materace, a na ręce założyć specjalne rękawki, które w razie, czego utrzymają je na wodzie.

Aby dziecko nie doznało szoku termicznego po zbyt długim pobycie na słońcu, powinno wchodzić do wody stopniowo, a po obfitym posiłku musi odczekać z ponownym wejściem do wody. Wszystkie te zabiegi i środki ostrożności mają zapewnić dzieciom wysoki stopień bezpieczeństwa podczas kąpieli.