Apartamenty w Słowenii

  Czy apartamenty nad morzem pod wynajem są przyszłościową inwestycją? Jeśli mamy wolne środki w dłuższym czasie i chcielibyśmy ulokować je na dłuższy czas – możemy się zastanowić nad zainwestowaniem ich w apartamenty nad morzem z myślą o ich wynajmie. Nie jest to jednak przedsięwzięcie tanie. Na przykład apartament w Ustce, to wydatek w firmie deweloperskiej od ośmiu do nawet dwunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

https://www.columbus-rowy.pl/

Małe, dwupokojowe mieszkanie z kącikiem kuchennym i łazienką , o powierzchni około 40m2 to wydatek 320-480tys. złotych. A to dopiero stan deweloperski.

W zależności od standardu, w którym zamierzamy mieszkanie urządzić, musimy wydać na to przedsięwzięcie dalsze 40-60tys. zł. Należy też zwrócić uwagę na odległość od plaży i otoczenie budynku.

Hałaśliwa ulica w pobliżu nie sprzyja wynajmowi. Jakie z kolei są dochody z tej działalności? Wszystko zależy kiedy chcemy wynajmować, najlepiej w czasie sezonu, a także w długie weekendy. W czasie sezonu opłaty mogą sięgać nawet ok.

220 zł za nocleg od osoby, w zależności do miejsca i cen konkurencji. Nie należy zapominać również o kosztach: telewizja, prąd, czystość, własna strona internetowa oraz usługi sprzątające warszawa. Dochodzą do tego wydatki na remonty, które w takim lokalu musimy przeprowadzać częściej niż we własnym mieszkaniu.

Jak widać wynajmowanie apartamentu nie jest sprawą prostą i wymaga dużych kosztów. Nie powinno to nas co prawda zniechęcać, ale wymaga dokładnych i racjonalnych przemyśleń.