Alkohol nad morzem

Będąc na wakacjach chcemy się zrelaksować, odpocząć od spraw życia codziennego, a przede wszystkim od problemów, które niejednokrotnie spędzają nam sen z powiek. Psychologowie twierdzą, że jeśli chcemy naprawdę odpocząć, to nasz urlop powinien trwać przynajmniej dwa tygodnie. Bowiem przez kilka dni nasz organizm dopiero przyzwyczaja się do tego, że jesteśmy na wakacjach i klimatyzuje się w nowym miejscu.

Często jednak bywa tak, że nie możemy pozwolić sobie na to, by przerwa od pracy była dłuższa niż tydzień. Wówczas stosujemy różne metody, które pozwolą nam na to, by zrelaksować się. Niektórzy sięgają niestety po alkohol, który pozwala zapomnieć o trapiącej nas rzeczywistości.

Jednak jego spożywanie często może okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia, a także życia, w szczególności nad morzem. Dlatego warto pamiętać o tym, by nie wchodzić do żadnych akwenów wodnych, przede wszystkim do morza, ale także basenów. Nie należy także spożywać alkoholu podczas upałów, co może skutkować nawet zawałem serca.